Ülkemizde (kiralık sunucu) dedicated server kullanımı

Türkiye, pek çok teknolojinin aksine, web teknolojisine dünya ile paralel biçimde entegre olmuş ve çok küçük bir oranda geride kalmıştır.
Bu haber 2016-10-30 13:56:01 eklenmiş ve 809 kez görüntülenmiştir.

 

 

Türkiye, pek çok teknolojinin aksine, web teknolojisine dünya ile paralel biçimde entegre olmuş ve çok küçük bir oranda geride kalmıştır. Mevcut şartlar altında DoraBase gibi firmaların da domine ettiği web barındırma alanında, batıdaki örneklerden hiçbir eksisi bulunmayan sektör, gelişen koşullara da hızla ayak uydurmaktadır. Örneğin, batıda yoğun biçimde kullanılmakta olan dedicated server kullanımı, Türkiye’de de hızla artmaktadır.

 

Elbette sunucu kullanımının yükselmekte olmasının en önemli etkeni gelişen teknoloji, internet veri bağlantılarındaki artışa mukabil sitelerin niteliklerinin de yükseliyor olmasıdır. Yükselen site nitelikleri elbette daha fazla sistem kaynağı ve bant genişliğine ihtiyaç duyulmasına yol açmaktadır. Yükselen ihtiyaçları da paylaşımlı hostinglerin karşılaması doğal olarak mümkün olmamaktadır. Çünkü paylaşımlı hosting paketlerinde, trafik ve alan sınırlaması olmasa dahi, sitenin kullanacağı işlemci ve bellek sınırlıdır. Hatta bu kaynakları düzenli olarak fazla tüketen siteler bazı hosting firmaları tarafından durdurulmaktadır. Elbette DoraBase hiçbir internet sitesini bu sebeple durdurmaz. Ancak evrensel niteliklere sahip paylaşımlı hosting üzerinde otomatik olarak sınırlandırılmış olan web sitelerinin performansının azalması durumunu da engelleyemez. Bu durumda sizlere dedicated sunucu kullanmanızı önerir ve en uygun çözümleri sunarız.

 

 

Ülkemizde web yayıncılığı hızla yükselen bir trenddir. Aslında bu bir trend olmaktan öte doğal bir süreçtir, zira hemen herkes artık her ihtiyacını internet üzerinden karşıladığından, web kaynakları vazgeçilmez ticari unsur olmanın yanında, artık devlet işlerinin dahi yürütüldüğü bir ortam haline gelmiştir. Bankacılık ve finans gibi gündelik işlerden, televizyon izleyemeye uzanan geniş bir hizmet alanına sahip internetten uzak olmak söz konusu değildir. Elbette bunu sağlarken, kaliteli sunumlar ortaya koymak da gereklidir. Bunun için de maalesef daha yüksek sistem kaynağına ihtiyaç duyulacaktır. DoraBase olarak görevimiz, sizlere yüksek maliyetler çıkarmadan, mümkün olan en uygun çözümleri sunmaktır.

Makul dedicated server fiyatlarına karşılık ortalamanın üzerinde kalite elde etmek için DoraBase ürün ve hizmetlerini hemen inceleyiniz. Firmamız yalnızca web barındırma çözümleri satışını değil, web yayıncıları için ücretsiz temel danışmanlık hizmetlerini ve talep ederseniz detaylı yönetim hizmetlerini de sunmaktadır.

 

Ayrıntılı bilgiye http://www.dorabase.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AKTÜEL haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2015 Kayseri Gündem. Tüm hakları saklıdır..
Spor
Basketbol
Futbol
Erciyesspor
Kayserispor
Kayseri Gündem
Bize Ulaşın
Sitene Ekle
Künye
Reklam
Hızlı Erişim
Gazete Manşetleri
Spor Haberleri
Gündem
Asayiş Haber
Multi Medya
Foto Galeri
Video Galeri
Foto Haber
Video Haber
Gündem
Günün Manşetleri
Son Dakika
Kayseri Gündem
Kayseri Haber
Kayseri Haberleri