Toki Başvurusu Nasıl Yapılır? Toki Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Halk Bankası Toki Başvurusu Nasıl Yapılır? Halk Bankası Toki Başvuru Şartları Nelerdir? Halk Bankası Toki Başvurusu İçin Gerekli Belgeler?Toki Başvurusu Nasıl Yapılır?

Toki Başvurusu Nasıl Yapılır? Toki Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Toki Başvurusu Nasıl Yapılır? Toki Hakkında Bilmeniz Gerekenler admin
Bu içerik 309 kez okundu.

HALK BANKASI TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

TOKİ 1984 yılında Türkiye’nin 8'inci cumhurbaşkanı olan Turgut Özal tarafında düşük gelirli olan insanların kira öder gibi taksitle insanların ev sahibi olmasını amaçlamış bir projedir; Bu proje 1984-2017 arası Türkiye’de yaklaşık 600.000,den fazla konut projesi tamamlamıştır. TOKİ ev sahibi olmak isteyen vatandaşların TOKİ konut başvurusu ve satış işlemleri halk bankası tarafından yapılmaktadır. Bunun için TOKİ ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konutunu satış tarihleri arası halk bankasına başvuru yapabilirler.

HALK BANKASI TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR

TOKİ den ev sahibi olmak isteyen vatandaşların halk bank daire başvurusu dışında daha önce herhangi bir kredisi başvurusu olmaması gerekir. Bu işlemler dört temel kategoride ayrılırlar.

1) şehit aileleri, savaş malulleri ve dul kadınlar ya da yetim çocuklar

2) %40 engeli olan vatandaşlar

3) emekli kişiler

4) alıcılar

Daha önce sıralamada ilk sıradan sonra kadar olanların hakkı vardır.

Başvuru yapan vatandaşların üzerlerinde her hangi bir gayrimenkul bulunmaması eşi ve ya velayeti üzerinde olan çocukların 3200 TL yi aşacak aylık gelirlerin olmaması şartları da aranmaktadır. Başvurular belli tarihler arasında sadece halk bankasın da yapılmaktadır Türkiye’nin her yerinde halk bank şubelerinde başvuru olanağı sağlanmaktadır.

HALKBANKASI TOKİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

TOKİ den ev alacaklar halk bankası şubesine giderken yanlarında kimlik fotokopisi getirmeleri zorunludur. Engeli ve yaşlı müdürlüklerinden heyet sağlık raporu ve kimlik fotokopisi getirmeleri şarttır Şehit aileleri, savaş gazileri, askeri görevliler dul ya da yetimler mağdur çocukları ise vatandaşın çocuk üstünde hak aitliğine dair belgelerin alması gerekir emekli olan vatandaşlarında emekli olduklarına dair belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

BAŞVURUNUN SONUÇLANDIRMASI

Halk bankası ve TOKİ'nin istediği belgelerin temininden sonra süreç başlar kura çekimi yapılır. Daha önce sıralamamızda gösterdiğimiz dört kategoride belirtilen esaslar dikkate alınarak çekilişler yapılır. çekiliş sonrasında adı çıkmayan vatandaşlar daha sonra daha sonra tekrar başvuru yapabilirler.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı
Yolcu Otobüsü Refüje Çıktı