Reklam

Kayhan neden tutmadı?

Şahan Gökbakar’ın son filmi Kayhan, beklenen gişeyi görmedi, izleyiciyi sinema salonlarına çekemedi. Şaşırdık mı? Hayır. Çünkü daha önceki kahramanımız Recep İvedik'te bir insanda olabilecek tüm aşırılıklar mevcuttu zaten.

Kayhan neden tutmadı?
Kayhan neden tutmadı? admin
Bu içerik 805 kez okundu.
Reklam

Şahan Gökbakar’ın son filmi Kayhan, beklenen gişeyi görmedi, izleyiciyi sinema salonlarına çekemedi. Şaşırdık mı? Hayır. Çünkü daha önceki kahramanımız Recep İvedik'te bir insanda olabilecek tüm aşırılıklar mevcuttu zaten. Aşırı itici bir dış görünüm, ilkel bir karakter ve aşırı hareketler. Recep İvedik'te olmayıp Kayhan'da olabilecek özellik ne olabilir ki? İzleyici aradığı farklılığı sadece dişlek bir ağız yapısıyla gideremedi.

Kayhan, riskti. Şahan Gökbakar, Recep İvedik karakteriyle çok özdeşleşti. İzleyici her istediğin yapan, eyvallahı, desturu olmayan bu karakterde kendi yapamadıklarını, söyleyemediklerini gördü. İnsanın ilkel hali, insanı güldürdü. Serilerinde de izleyicinin yakından takip etiiği Survivor gibi merak uyandıran konular işlendi. Film tüm serileriyle izleyiciyi iyi yakalamayı başardı. Ama tabii Recep İvedik de bir yere kadar devam edebilirdi. Kayhan, İvedik'in benzeri olunca tutmadı işte.

 

Son zamanlarda sinemada bu tarz karakterlere fazla yer verilmedi mi sizce de? Recep İvedik serisini hepimiz biliyoruz. Daha önceki yıllardan gelen bir seri. Yetmedi, bu karakterin dişisi Maide’nin Altın Günü çıktı. Bu da yetmedi, benzer karakter Deliha çekildi. İvedik ana karakter, Maide anne, Deliha kız kardeş, Kayhan da evin küçük oğlu oldu. Bir ailenin birbirine benzeyen üyeleri... Hal böyle olunca evin küçük üyesine arkadaş kalmadı. Diğer karakterler izleyici yeterince doyurdu çünkü.  

 

Yeni karakterler lazım, yeni heyecanlar, yeni komikler…

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Başkan Erdoğan hazırlıklı olmalıyız dedi ve bu mesajı verdi
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması
Almanya Başbakanı Merkel'den Türkiye açıklaması