Ömer Çelik: Meydan okuyorum ya tarih verin ya da kapatalım

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecini değerlendirdi. Çelik, "Buradan meydan okuyorum, desinler ki bize '2019'da üyelik perspektifi veriyoruz ya da 2020'de üyelik perspektifi veriyoruz.' Bütün fasılları açmaya ve kapatmaya, bütün hazırlıkları yapmaya hazırız." dedi.

Ömer Çelik: Meydan okuyorum ya tarih verin ya da kapatalım
Ömer Çelik: Meydan okuyorum ya tarih verin ya da kapatalım admin
Bu içerik 872 kez okundu.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana'da düzenlenen Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi 37. Toplantısı'na katıldı.

 

Çelik, burada yaptığı konuşmada, "Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin'de Zeytin Dalı operasyonuyla güçlü bir mücadele verirken her gün bize sivil kayıplardan bahsediyorlar. O sivil kayıpların yalan haber olduğunu ispat ettik." dedi.

 

"Terör örgütleri konusunda tutarlı olmak gerekir"

Çelik, "Biz DEAŞ'la mücadele ederken bizi destekleyen ve desteğini beyan eden bazı dostlarımız yine bir terör örgütü olan PKK'nın Suriye'deki şubesi PYD ve YPG ile mücadele ederken bu desteği göstermiyorlar. Terör örgütleri konusunda tutarlı olmak gerekir." diye konuştu.

 

"Buradan meydan okuyorum"

Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecini değerlendiren Çelik, şunları kaydetti:

 

 

 

"Buradan meydan okuyorum, desinler ki bize '2019'da üyelik perspektifi veriyoruz ya da 2020'de üyelik perspektifi veriyoruz.' Bütün fasılları açmaya ve kapatmaya, bütün hazırlıkları yapmaya hazırız."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"