Köpek Oteli Esenler

Köpek Oteli Esenler

Köpek Oteli Esenler
Köpek Oteli Esenler
Bu içerik 986 kez okundu.

 

            Esenler, İstanbul'un gözde ilçelerinden biri olup gitgide artan nüfusuyla gözler önüne çıkmaktadır. İlçenin güneyinde Güngören, kuzeyinde Bayrampaşa ilçesi , güneydoğusunda Zeytinburnu ilçesi ve batısında da Bağcılar bulunmaktadır. Esenler, 18 mahalleden oluşmakta olup yüzölçümü olarak toplam 5. 227 hektardır.

 

          Köpek Eğitimi Esenler ilçesi, çevresindeki ilçelerden ayrılarak kendini ön plana çıkarmıştır. İlçe sanayi merkezi olmaktan çok bir yerleşim merkezidir. Esenleri Davut paşa yoluna bağlayan yani Ayazma yolu üzerinde bulunan su kontrol kuyuları, şimdilerde Belediye oto Garajı olarak kullanılan Üç yüzlü, Ayazma Çeşmesi, Su Terazisi ve de garaj içerisinde yıkık vaziyette bulunan Kilise eşsiz bir mimari örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. Esenler Merkez Camisi'nin tam olarak karşısında bulunan Kilise kalıntısı restore edilmiştir. Ve artık günümüzde Dijital Kütüphane olarak hizmet vermektedir.   

 

            Bir diğer husus da şudur: İstanbul surlarının yıkılmasından sonra bu bölgede ki toprakların askeri bakımdan önemi artmış ve değer kazanmıştır. İlçenin tarihi eser açısından zengin olduğu söylenemez. Ama Bizans ve Osmanlı dönemine ait olan çeşme, su kemeri, sebil ve su terazisi vb. günümüze ulaşan tarihi yapılar arasındadır. Fakat bu eserlerin kitabeleri tahrip edildiği için yapım tarihleri hakkında bilgi öğrenmek ne yazık ki mümkün değildir. İlçede bulunan tarihi eserler şunlardır: Atışılanı Çeşmesi, Avas kemeri, Atışılanı Sebili, Menderes Çeşmesi, Yavuz Selim ve Nene Hatun Çeşmeleri.

 

Köpek Oteli Nedir? Ne İşe Yarar?

 

            Tatile mi çıkmaya karar verdiniz? Ya da şehir dışına mı çıkacaksınız? Köpeğinize kim bakacak peki? Köpek oteli Esenler burada yardımınıza koşuyor işte. Köpek otelinin hizmeti kapsamında bulunanlar şunlardır: Köpeğiniz tecrübeli veterinerler tarafından sürekli olarak muayene kontrolünün yapılması, köpeğinizin sosyalliğini arttıracak ortamın sağlanması(diğer köpeklerle oyun parkı vb. yerlerde ). Köpeğinizin doğal ortama bırakılması ve böyle köpeğinizin yabancılık çekmesinin önlenmesi, Köpeğinizin düzenli olarak belli aralıklarla gün içerisinde dolaştırılması ve rutin kontroller uzman ekipler tarafından yapılacaktır. Verilen tüm bu hizmetler siz tatilinizi yaparken, gözünüzün arkada kalmamasını sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir konu vardır. O da köpeğinizin aşılarının tam yapılmış olması gerekmektedir. Eğer aşılar tam ise köpek oteli sizin hayvanınıza kucak açacaktır. Aksi takdir de köpeğinizi hiçbir kurum kabul etmeyecektir.

Köpek Aşı Programı

 

            Bu başlık altında köpek besleyen hayvan severlerin kesinlikle bilmesi gereken bir takım bilgiler sizlerle paylaşılacaktır. Öncelikle yavru köpeklerin aşılarına başlamadan önce parazit tedavisine başlandığından emin olunması gerekir. Eğer ki parazit tedavisine başlanmadıysa, köpeğinize yaptırdığınız aşılar tam etki etmeyecektir. Bir diğer bilinmesi gereken nokta, Köpeğiniz hasta iken yaptıracağınız aşıların hayvanınıza bir faydası olmayacaktır. Başka bir husus, köpeğinize kesinlikle ama kesinlikle yaptırmanız gereken bir takım aşılar vardır. Bunlar: 5'li karma, bordetella, coronovirüs, lyme ve kuduz aşılarıdır. Bu aşıların tümü köpeğinizi ölümcül virüs ve salgınlara karşı koruyacaktır. Lütfen köpek severler olarak burada anlatılan bilgileri aklımızdan çıkarmayalım. Şunu unutmayalım ki aşı hayat kurtarır.

 

Köpek Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

            Öncelikle günlük olarak köpeğinizin sağlığını gözlemlemeniz gerekmektedir. İkincisi, köpek hastalıkları hakkında internetten gerekli araştırmaları yapmalı ve yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Hangi durumda veterinere başvurmanız gerektiğini anlamınız da hayvanınızın yaşamı için son derece hassas bir konudur. Tüm bunlar iyi bir köpek sahibinin bilmesi gerekenlerdir.

 

            Satılık yavru köpek konusunda dikkat edilmesi gereken husus da, köpeğinizin dengeli beslenmesi sağlamaktır. Dengeli ve düzenli beslenen bir köpek, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürecektir. Köpeğinize vereceğiniz her besinin onun yaşamını etkileyeceğini (olumlu ya da olumsuz olarak) aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir. Bu yüzden köpek beslemede kaliteli ve besin değeri yüksek gıdaları kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendiniz eksik hissettiğiniz konularda veterinerlerden yardım almayı ihmal etmeyiniz. Unutmayınız ki evcil dostunuz hayatı sizin ellerinizdedir. Bilinçsizce yapılacak yanlış ve ihmalkâr tavırlar köpeğiniz ciddi bir hastalık geçirmesine veya ölümüne bile yol açacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"