Notebook Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Notebook kolay taşınabilen, hem elektrik ile hem pil ile çalışabilen teknolojik bir bilgisayar sistemidir. Gelişen teknoloji ile internet çağını yaşadığımız günümüzde masa üstü bilgisayarlar artık tarihe karıştı diyebiliriz.

Notebook Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir
Notebook Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir admin
Bu içerik 880 kez okundu.

 

Notebook

Notebook kolay taşınabilen, hem elektrik ile hem pil ile çalışabilen teknolojik bir bilgisayar sistemidir. Gelişen teknoloji ile internet çağını yaşadığımız günümüzde masa üstü bilgisayarlar artık tarihe karıştı diyebiliriz. Masa üstü bilgisayarın yerini notebooklar, tabletler ve cep telefonları aldı. Notebook üç özelliği ile en çok tercih edilen bilgisayar sistemidir. Taşınabilir özellikte olması notebookların en önemli özelliğidir. Bir çanta içerisinde istediğiniz yere götürüp kullanma şansınız vardır. Taşınabilirliğini kolaylaştırmak için hafif olarak dizayn edilen notebookları taşımak oldukça kolaydır. En önemli özelliklerinden biri de bataryalı olması ve elektrik bağlantısı olmayan yerlerde de kullanılabilmesidir. Notebook bilgisayarlar tüm özellikleri ile artık en çok tercih edilen bilgisayar modelidir.

Notebook Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Notebook bilgisayar satın alacağınızda üç konuda bilginiz olması gerekir. Ekran kartı, ram ve işlemci notebookların kalite özellikleridir. Bu özellikler bilgisayarın görüntü kalitesini ve hızını belirleyen faktörlerdir. Ekran kartının iyi olduğunu memory bus genişliği yani Bit belirler. Alacağınız notebookun kaç bit olduğu ekran görüntüsü için mühimdir. Ram notebookun sahip olduğu frekanstır. Ve frekans arttıkça bilgisayarın değeri de artar. İşlemci ise notebookun kaç çekirdek olduğunu belirler. Notebooklarda en çok intel ve AMD işlemciler kullanılır. Elbette daha birçok işlemci olmasına rağmen dünyada en çok rağbet gören işlemciler bunlardır. Bu saydığımız ram, ekran kartı ve işlemci değerleri arttıkça notebook fiyatı da artacaktır. Notebook satın alacağınızda ne için kullanacağınızı belirleyerek amaca uygun bir notebook seçebilirsiniz.

Notebook Nereden Alınmalıdır

Notebooklar piyasada elektronik eşya satışı yapan tüm mağazalarda satılmaktadır. Bunun yanı sıra çağımız teknolojisi internet ile artık her alanda olduğu gibi notebook da internet alışveriş sitelerinde çok daha uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Aynı marka ve kalitedeki notebook internette çok daha uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır. Notebook satın almak için https://www.incehesap.com/ internet sitesinden faydalanabilirsiniz. Kaliteli ve güvenli bir internet sayfası olan bu sitede her marka ve modelde notebook garantili ve uygun fiyatlarla beğeninize sunulmaktadır. En kaliteli notebooku en ucuz fiyatla alabilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"