Yıldırım: Türkiye’yi tehdit etmeye kalkanlar cevabı misliyle alırlar

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"nda vatandaşlara seslendi. Yıldırım, "Bizim birliğimizi bozmaya çalışanlar şunu bilsin ki, özümüz o kadar sağlamdır ki asla bunu başaramayacaklar." dedi.

Yıldırım: Türkiye’yi tehdit etmeye kalkanlar cevabı misliyle alırlar
Yıldırım: Türkiye’yi tehdit etmeye kalkanlar cevabı misliyle alırlar Mehmet Ünal
Bu içerik 487 kez okundu.

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Malazgirt  Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı alanında düzenlenen Anadolu'nun Fethi  Malazgirt 1071 Töreni'nde halka hitap etti.

26 Ağustos'un iki anlamının bulunduğuna işaret eden Yıldırım, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz emrini verdiği bugünün, aynı zamanda  Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığına giden yolda önemli bir tarih olduğunu  vurguladı.

Sultan Alparslan'ın, 26 Ağustos 1071'de cuma namazından sonra savaşmak  için ordusunun önüne geçtiğini ve "Şehit olursam bu beyaz elbisem kefenim olsun,  zafer kazanırsak istikbal bizimdir" dediğini aktaran Yıldırım, "Aziz milletimizin  ilelebet Anadolu'yu vatan edinmesine vesile olan kahraman komutan ve onun  kahraman askerlerine selam olsun. Malazgirt Muharebesi Sultan Alparslan'ın ve  şanlı ordusunun zamanın en önemli askeri ve siyasi gücü karşısında kazandığı  büyük bir zaferdir." diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"