CAM TÜRLERİ

Pencere ve kapılar için bilmeniz gereken farklı cam türleri nelerdir?

CAM TÜRLERİ
CAM TÜRLERİ Mehmet Ünal
Bu içerik 1238 kez okundu.

Pencere ve kapılar için bilmeniz gereken farklı cam türleri nelerdir?

Her şey camın ne için kullanılacağına bağlı. Mare Cam Balkon , bir cam balkon Ankara firması olarak  cam ürünlerinde üretim yaparken cam balkon uyumuna dikkat ederek çalışır.

Bu nedenle, ihtiyaçlarınız için doğru ürünü aldığınızdan emin olmak için daima ekip üyelerimizden biriyle görüşmenizi öneririz.

Çok pratik bir şekilde başlayıp "Kendi Kendini Temizleyen Cam" ile başlayalım.

SELF-TEMİZLEME CAMI NEDİR?

Kendini temizleyen cam tam olarak adından da anlaşılacağı gibi - kendini temiz tutan cam. Kirin gün ışığı ile parçalandığı ve daha sonra yağmurla yıkandığı organik bir süreç kullanır.

İlk aşamada, kurulumdan sonra, 5-7 gün içinde kaplama aktif hale gelir. Organik kirleri parçalamak için gün ışığı ile reaksiyona girer.

SELF TEMİZLEME CAMI FAYDALARI

Cam teknolojisi, farklı ürünleri Isı Yalıtımı, Güvenlik, Güneş Kontrol ve Gürültü Kontrolü gibi farklı özelliklerle birleştirmeyi sağlar. Kendi kendini temizleyen cam size sadece fevkalade düşük bakım gerektiren bir cam temizleme yöntemi getirmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli ürünleri cam çözümlerinde bir araya getirmenize de olanak tanır. Bu nedenle, örneğin, tavan pencereniz için mükemmel bir görünüm elde ettiğinizde, kendi kendini temizleyen bir camınız olabilir ve ayrıca güneş kontrol teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

Kendinden temizlemeli Cam en iyi pencereler ve tavan pencereleri için kullanılır.

LOW-E CAM NEDİR?

Düşük emisivite veya Low-E cam, görünür ışık spektrumuna izin verirken, ışığın kızıl ötesi kısımlarını yansıtan özel bir kaplamaya sahip camdır. Bu yararlıdır, çünkü güneşten gelen kızıl ötesi ısı yaz aylarında binadan uzaklaşır ve kış aylarında bir binanın içinde bulunan kızıl ötesi ısı geri yansıtılır.

Low e camı çift camlı bir üniteye yerleştirerek, bireysel cam bölme sıcaklıkları değişir. Daha fazla ısı tutulduğu için, camın dış paneli enerji kaçarak fazla ısıtılmamaktadır ve iç bölme daha fazla ısı tutmaktadır ve daha sıcak hale gelmektedir. Bunun iki etkisi var. Pencerelerin yakınındaki konveksiyondan daha az soğuk hava akımı vardır ve cam üzerinde yoğunlaşma riski azalır. Bu şekilde, düşük e camlama sadece ısı kaybını engellemekle kalmaz, aynı zamanda yılın daha soğuk aylarında sıcaklığı da artırır.

LOW-E CAMIN FAYDALARI

Low-e cam içeren pencerelerin enerji verimli çift veya üçlü camlı birimlere takılması size birçok avantaj sağlar:

Evinizin enerji verimliliğini artırır

Kullandığınız enerji miktarını azaltır.

Elektrik faturalarınız düşer

Tek cam veya standart çift camdan daha etkilidir

Lider bir markadan beklediğiniz kalite ve güvence ile size sunar.

En yüksek Avrupa kalite standartlarına göre üretilmiştir

LAMİNE CAM? GÜVENLİK CAMI NEDİR?

Lamine cam, iki veya daha fazla cam tabakasını, ısı ve basınç kullanılarak polivinilbütiral (PVB) tabakaları ile birleştirerek yapılır. Bu süreç bir güvenlik camı oluşturur.

Bu cam çeşitlerini seçerek Ankara cam balkon firması olan Mare Cam Balkondan fiyat alabilirsiniz .

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"