Doğal Güzelliği ve Eşsiz Mimarisi ile İstanbul’un Gezilecek Mekânları

Doğal Güzelliği ve Eşsiz Mimarisi ile İstanbul’un Gezilecek Mekânları
Doğal Güzelliği ve Eşsiz Mimarisi ile İstanbul’un Gezilecek Mekânları Mehmet Ünal
Bu içerik 829 kez okundu.

Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan bir şehir olma özelliğini taşır. Aşık olunacak bir şehir olan İstanbul’u tarif etmek ebetteki zor olacaktır. Çeşitli tarihi mekânları, muhteşem doğal güzellikleri, Osmanlı mimarisini yansıtan göğe doğru uzanan minareleri, kapalı çarşısı ve daha birçok yeri ile İstanbul gezmeye doyulamayacak bir yerdir. İstanbul dünya tarafından tanınan kozmopolit bir şehirdir.15 milyon nüfusa sahip olan İstanbul'da gezilecek yerler ve görülecek yerleri ile değil kültürü ve sanatı ile kendisinden çokça ses getirmeyi başarmıştır. Asya ve Avrupa’da var olan İstanbul’un birçok eşsiz mekânı ve güzellikleri hep birlikte detaylı olarak ele alalım. İstanbul turuna çıkarken size rehberlik edecek bu altın bilgilerden oldukça yardımcınız olacak.

#  2018 yılı istatistiklerine göre İstanbul’un nüfusu 15 milyonu aşmış durumdadır. Toplamda 39 adet ilçesi bulunmaktadır. 

İstanbul Fotoğraf Müzesi 

Türkiye’nin ilk açılan fotoğraf müzesi İstanbul Fatih semtinde açılmıştır. Fotoğraf severleri aynı çatı altında toplayan bu yer kısa sürede ilgi çekmeyi başarmıştır. Fatih Belediyesinin Kadırga Kültür Merkezi binasında beş fotoğraf galerisi ile görsel doyum sağlıyor. Fotoğrafçılık sanatının unutulmaması için açılmış bu yer Pazartesi günü hariç haftanın diğer günleri ziyaret edilebiliyor. 

Haberin Devamı İçin  Kaynak: https://www.okutanhaber.com/gezi-tatil-ve-tur/dogal-guzelligi-ve-essiz-mimarisi-ile-istanbulun-gezilecek-meknlari-h1095.html

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"