800 bin liralık altınını kaptıran kadın, dolandırıcının yakalandığını duyunca gözyaşlarına boğuldu

Kütahya'da yaşlı bir bayan, senelerin birikimi olan 800 bin lira bedelindeki altınları telefon dolandırıcısına kendi elleriyle verdi.

800 bin liralık altınını kaptıran kadın, dolandırıcının yakalandığını duyunca gözyaşlarına boğuldu

Kütahya'da yaşlı bir bayan, senelerin birikimi olan 800 bin lira bedelindeki altınları telefon dolandırıcısına kendi elleriyle verdi.

800 bin liralık altınını kaptıran kadın, dolandırıcının yakalandığını duyunca gözyaşlarına boğuldu
26 Haziran 2020 - 08:46

Kütahya'da yaşlı bir bayan, senelerin birikimi olan 800 bin lira bedelindeki altınları telefon dolandırıcısına kendi elleriyle verdi. Saatlerce telefonla oyalanan yaşlı bayan, daha sonra dolandırıldığını kavrayınca hemen polise koştu. Uzun tahliller neticeyi dolandırıcıyı tutan polise, yaşlı bayan, teşekkür etmeyi unutmadı.

Son Dakika: Dün zam yapılan benzine bugün de büyük indirim geldi
Sosyal medyada resimlerini gördüğü güya şeyhin canlı yayında apayrı biri olduğunu gören Esra Erol, afallamışa uğradı
Partisinden istifa eden CHP'li daha önceki belediye meclis abonesi, AK Parti'ye katıldı

"50 YILLIK EMEĞİM GİTTİ"

Kütahya'da telefonla dolandırıcılarına 800 bin lira bedelindeki altını veren Fatma Dobur, kuşkulunun tutulmasına çok neşelendiğini söyledi. Takribî 50 yıldır yemeden, içmeden biriktirdiği altınlarını polis yeleğiyle gelen şahsa teslim ettiğini anlatan Dobur, "Bir kilo et yemedim. Kiracılarımdan aldığım parayla 40 tane Cumhuriyet altını aldım. Konut sattım, tarla sattım altın aldım. Aylıklarımdan artırıp yeniden altın aldım. Çarıkla gezdim, bir eteği 20 yıldır giydim. Canımın istediğini yiyip canımın istediğini giymedim. Böyle böyle biriktirdim" dedi.

"TELEFON SAATLERCE SARİH KALDI"

Dolandırıcıların saatlerce telefonu sarih tutarak kendisini konuşturduğunu ve bankaya gittiği sırada dahi takip edildiğini ifade eden Fatma Dobur, yaşadıklarını şöyle anlattı: "'Bankada altınlarınız varmış, oradakiler sizin altınlarınızı sahte altınla değiştiriyormuş' dediler. Hemen gittim. Altınları aldım, oradayken yeniden telefon ettiler. Bankaya girerken de içeride de beni gözetlemişler, 'Çıktın mı? Altınları aldın mı? Kimseyle konuşmadan doğru evine git' dedi. Sonra konutuma geldim. Uzun boylu, suratı kapalı bir adam geldi. Üstünde polis yeleği vardı. Polise hürmetimiz var natürel, inandım. Altınları aldı, gitti. Sonra cep telefonumun sarih kalmasını istediler. 'Arada yemek filan istiyorsan yollayalım, su iç, soğukkanlı ol' dediler. Telefon 12.00'den akşam 21.00'e kadar sarih kaldı. Saat 21.00'den sonra 'kapatıyoruz' dediler."

"EMNİYET MÜDÜRÜMÜZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Dolandırıldığını kavradığında hemen davacı olduğunu ifade eden Fatma Dobur, polisin kendisine çok destekçi olduğunu söyledi. Polis ekiplerince teşekkür eden Dobur, "Emniyet müdürümüzle görüştürdüler. 50 polis vardı, yanına oturttu. Yaşadıklarımı anlattım. 'Şu eteğimi giyeli 20 yıl oldu, hiçbir parayı yemek istemedim' dedim. Emniyet müdürü, herkesi seferber edeceğini söyledi. Allah bin kere razı olsun. Kendisinden çok hoşnudum. Benimle çok ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah'ım polislerimize, jandarmalarımıza, hükümet adamlarımıza takviye etsin. Saçlarının teline hasar gelmesin. Allah'ım onlara uzun ömürler versin zira onlar beni kurtardı" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum