Asansörlerde Sorumluluk Sigortası Zorunlu

 

Melikgazi BelediyeBaşkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu:

ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Belediye sınırları içerisinde yer alan asansörlerin bakımve işletmelerin Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre özel sektörceyaptırıldığını söyledi.

“Asansör Bakım ve İşletmeYönetmeliği”ne göre asansörlerin yıllık bakımlarının yetki belgesi bulunanfirmalarca yapılacağını hatırlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Belediye sınırlarıiçerisinde yer alan tüm yapılardaki asansörlerde sorumluluk sigortasıyaptırması zorunludur. Bu açıdan yapılan denetimlerde yeni yapılan inşaatlarile yapılmış olan tüm asansörlerin denetimlerinin özel sektörce sorumluluksigortası bulunmayan binalara önce uyarı verilmektedir. İlçemizde işyeri vemesken olarak 8711 asansör bulunuyor. Bina yöneticilerinin bu hassas konuyadaha önem vermeleri gerekmektedir.” dedi.

Belediye olarak asansörlerinyıllık bakım ve ruhsat işlerinin mutlaka yapılması gerektiğini ifade edenBaşkan Dr. Palancıoğlu, belediyelerin uygulayan ve yerine getiren bir kurumolarak asansör bakımlarında denetleyen kurum olarak gerekli çalışmayıyaptıklarını sözlerine ekledi.

yorum Yap