Başkan Büyükkılıç, 2021 Yatırımları İçin Yeşilhisar’da

Kayseri Büyükşehir BelediyeBaşkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kapadokya’ya giriş kapısı olarak bilinenturistik yerleri ile ünlü Yeşilhisar ilçesinde 2020 yılı değerlendirme, 2021yılı istişare toplantısı yaptı.

Büyükkılıç, içmece şifalı suyundan, balonturizmine, Soğanlısı’ndan Sultan Sazlığı’na kadar adeta turizm cenneti olanYeşilhisar için çalışmaların süreceğini ifade etti.

2021 yılında da ilçeleri tek tekgezmeye ve sorunları, talepleri yerinde dinlemeye, çözüm üretmeye devam edenBüyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın durağı bu kez Yeşilhisaroldu. Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan’ı ziyaret eden Büyükkılıç,ilgili birimlerle 2021 yılı yatırım toplantısı gerçekleştirdi.

“ET İLE TIRNAK GİBİYİZ. 7-8 İLİMİZİ KAPSAYAN BİR HAVZAYIZ”

Burada açıklamalarda bulunanBaşkan Büyükkılıç, gece yarısı merkezi Sarıoğlan’da yaşanan deprem ile ilgilişunları söyledi: “Biz et ile tırnak gibiyiz. Bu gece saat 3’ten beri ayaktayızdesek şikâyetçi olmayız, Allah’a şükürler olsun. Malum, Sarıoğlan, Akkışla veGemerek bölgesinde olan deprem sonrası ister istemez gerek yazışmalar, gereksetakipler ve muhtarlarımızın görüşmeleri, askerimiz, jandarmamız, emniyetimizderken yoğun geçti. AFAD ve itfaiyemiz derhal o bölgelerde çalışmaları vearaştırmaları yaptılar. Gündüz de Sarıoğlan’ımıza ve Akkışla’mıza sayın Valimizile bizzat uğramak kaydıyla olayları yerinde inceledik. Masa başından kararvermek kolaydır, bize yakışan olayları mahallinde, vatandaşlarımızın acısını,sevincini paylaşarak o olaylardan bilgi almak ve müdahil olmaktır. Bu anlayışiçerisinde o bölgeleri ziyaret ettik. Çok şükür hiçbir can kaybı yok, çok şükürciddi hasar kaydı yok. Halen ekiplerimiz sahada, Allah beterinden korusun.Gemerek belediye başkanımızı da aradık, geçmiş olsun dileklerimizi sunduk.Sivas’ımızla, Nevşehir’imizle, Yozgat’ımızla, Niğde’mizle, çevremizdekiillerimizle et ile tırnak gibiyiz. 7-8 ilimizi kapsayan bir havzayız, sevincide bizim, sıkıntısı da bizimdir.”

“HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ”

Toplantıda ilçede 2020’de yapılanve 2021’de yapılacak çalışmaları değerlendirdiklerini belirten Büyükkılıç,“Dayanışmanın bereket olduğuna inanıyoruz, birbirimizle yetiştiği yere kadarher zaman yardımcı olmayı adeta görev biliyoruz. Allah’tan korkan, kulundanutanan bir anlayış içerisinde, bizleri seçen kardeşlerimize layık olma yolunda,16 belediye başkanı ile el ele, gönül gönüle yaklaşım içerisindeçalışmalarımızı sürdürüyoruz, hiçbirini ötekileştirmiyoruz. Buraları bizimtihan yeri olarak görüyoruz, inşallah imtihanları kazananlardan oluruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, tarım ve hayvancılıkkonusunda kendi kendine yeten bir anlayış içerisinde olacaklarını belirterek,“Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, ekibiyle birlikte, bakanlarımızla,milletvekillerimizle el ele dayanışma içerisinde sorunlarımızıteşkilatlarımızla paylaşıyoruz ve aşmaya çalışıyoruz. Çok şükür gerek taşrada,gerek merkezde iyi noktadayız. Bu dönem tarım ve hayvancılık konusunda çok işinüzerinde durmamız gerektiği kanaatindeyim, talimatlarım bu doğrultudadır.Pandemi sürecinde gördük ki kendi kendimize yetmemiz lazım. O açıdan üretenolacağız, mevcut kaynaklarımızı çok dikkatli kullanacağız. 2020’de bu sürecerağmen bunalmadık, daralmadık, 2021’de de devam ettireceğiz” diye konuştu.

YEŞİLHİSAR, KAPADOKYA’NIN GİRİŞ KAPISI

Yeşilhisar ilçesinin turizmcenneti olduğuna vurgu yapan Büyükkılıç, sözlerine şöyle devam etti:“Yeşilhisar bizim için çok önemli. Buradaki suyun özellikleri nedeniyle sağlıkturizmi açısından önemlidir. İçmece şifalı suyunun, gastrointestinal sistemidediğimiz mide, barsak sistemi ile ağırlıklı olarak adeta bir dezenfekte,temizleme operasyonu mantığı içerisinde çok çok faydalı olduğunu bir doktorolarak da söylüyorum. İnşallah bunu daha da geliştirecek, insanlığın faydasınasunulacak çalışmalar yapmamız lazım. Kapadokya’mızın giriş kapısı olarakburadaki mahallerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Balon turizminibaşlatmıştık, inşallah o devam edecek. Malum Sayın Cumhurbaşkanımızıntalimatlarıyla Sultan Sazlığı mutlak korunması gereken alan olarak ilan edildi,burayı da bir doğal, turizm cenneti oluşturacak çalışmalar yapacağız,hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Yeşilhisar geçiş noktasında, Adana, Niğdegüzergâhına giden tüm taşıtların buradan geçtiğini biliyoruz. Buranın dahasempatik, daha şirin, Kayseri’mize yakışır bir ilçe olarak anılması da bizleringörevidir, bu anlayış içerisinde çalışmalar yapacağız.”

Yeşilhisar Belediye Başkanı HalitTaşyapan da “Ayaklarınıza sağlık, çalışmalarımıza büyük destekler alıyoruz,dualarımız sizinle. Allah razı olsun” dedi.

Toplantıda ilgili birimlerin yanı sıra, Yeşilhisar AKParti İlçe Başkanı Mustafa Çeçen ile MHP İlçe Başkanı Yahya Sümer de hazırbulundu. 

yorum Yap