Başkan Büyükkılıç, Yahyalı ve Develi’de

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,Yahyalı ve Develi ilçelerinde yatırım ve planlama toplantısı gerçekleştirdi.

2020 yılında yapılan hizmetleri değerlendirmek, 2021 yılındada yapılacak projeleri masaya yatırmak amacıyla tüm ilçeleri tek tek ziyareteden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeşilhisar ilçesininardından Yahyalı ve Develi’de de yatırım ve planlama toplantıları yaptı.

YAHYALI’DA YENİ PROJELER MASAYA YATIRILDI

Lezzetli elmaları, el dokuması halıları, Kapuzbaşı Şelalesive Aladağlar Milli Parkı ile tanınmış Yahyalı ilçesine giden Başkan Büyükkılıç,Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile birlikte 2021 yılı yatırımtoplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu ve meclisüyelerin olduğu toplantıda Yahyalı’nın taleplerini ve ilçeye yapılacak önemliyatırımları masaya yatırdı. Burada konuşan Büyükkılıç, “Kendi evimize geliyor gibigeldiğimiz bir ilçemizdeyiz. Biz dayanışma içerisinde çalışmalarımızısürdürüyoruz. Buradaki kardeşlerimizin beklentilerine cevap verecek, hemkonforunu artırıp, hem de manevi iklimi daha da besleyecek olan, gençlerimizinsahiplenme duygusunu oluşturacak olan projelere imza atmak hepimizin görevidir.Sayın cumhurbaşkanımızın dava arkadaşları olarak, tabi ki Sayın Bahçeli ilecumhur ittifakı anlayışı ile dayanışmayı sürdürerek, bizim halkımızın yanındayer almamızı sağlayan gayretler içerisinde olmamız, onların gönüllerinde yeretmemiz lazım” diye konuştu.16 ilçeyi de sevdiklerini, tüm ilçeleri bağırlarınabastıklarını ve birlikte bereketi yaşadıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç,“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi bizim olmazsa olmazımızdır, siz iyiniyetle çıkarsanız, Allah verdikçe veriyor derler ya, Allah’a şükür hiçbunalmadık, daralmadık. İnsanlar bizi buraya icraat yapsınlar diye seçiyor, çokşükür bizim siyasi felsefemizde, hizmet anlayışımızda bu var” dedi. Toplantınınardından Öztürk’ten Büyükkılıç’a Yahyalı el halısı hediye edildi.

2021 YILI DEVELİ İÇİN ÇOK DAHA VERİMLİ VE HİZMETLERLE DOLU BİR YILOLACAK

Başkan Büyükkılıç, Yahyalı’nın hemen ardından Erciyes’ineteklerinde muhteşem havası ve doğasıyla, gacer ekmeği ve Aşık Seyrani’siyletanınan Develi ilçesine geçti. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ilebirlikte ilçenin geleceği için yapılacak çalışmaları değerlendirmek adına biryatırım toplantısı gerçekleştiren Büyükkılıç, 2021 yılının Develi için çok dahaverimli ve hizmetlerle dolu bir yıl olacağını söyledi. Başkan Büyükkılıç,toplantıda yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “2020’yi Pandemi sürecinerağmen çok şükür verimli, gayretli çalışarak geride bıraktık. 2021 yılında daçok değerli başkanım hem tecrübesiyle, hem de belediyedeki gönülbelediyeciliğiyle yaptığı çalışmalara ilave olarak neler yapılacağını bizlerlepaylaşacak. Bizi seçen, seven, güvenen hemşehrilerimize layık olma yönündegayret göstereceğiz. Onların beklentilerine cevap vereceğiz. Bu aradaKayseri’de depremde can ve mal kaybının olmaması bizleri sevindirdi. Aynızamanda her zaman için depreme karşı da duyarlı ve ona özgü almamız gerekenönlemleri alma yönünde irade göstermemiz gerektiğini yerel yöneticiler olarakburadan paylaşıyorum. Rabbim beterinden korusun diyoruz.”

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da, “Sizlere çokteşekkür ediyorum. Ne zaman kapınızı çaldıysak, ne tür bir isteğimiz olduysaAllah razı olsun hepsi de benim için ayrı diyerek, elinizden gelen destekleriverdiniz. İnşallah 2021 yılında da bu desteklerin fazlasıyla değeceğineinancımız tam. Şahsınıza ve personellerinize çok çok teşekkür ediyorum.Hizmetlerinizin devamını diliyorum” dedi.

yorum Yap