Bebeğinizin İlk Yılı İçin Bebek Kıyafetleri

Bebeğinizin İlk Yılı İçin Bebek Kıyafetleri

Bebeğinizin İlk Yılı İçin Bebek Kıyafetleri
16 Aralık 2019 - 09:16

Bebek beklemenin en heyecanlı yanlarından biri de onun için hazırlık yapmak. Bu hazırlığa bebek kıyafetleri alışverişi de dahil. Ancak özellikle ilk defa bebek sahibi olacaksanız neleri mutlaka satın almanız gerektiği konusunda fikir edinmeye ihtiyacınız olabilir. İşte, doğumdan sonraki ilk yıl için olmazsa olmaz bebek kıyafetleri.

 

Yenidoğan hastane çıkışı

Bebeğinizin hassas cildine özel kumaşlarla üretilen yenidoğan hastane çıkışı setleri, hastane çantanızda mutlaka bulunmalı. Parça sayısı 3’lü, 5’li ya da 10’lu olarak değişebilen yenidoğan hastane çıkışı setlerinde body, zıbın, tulum gibi bebek kıyafetleri ile birlikte eldiven, önlük, battaniye gibi aksesuarlar yer alabiliyor. Joker yenidoğan hastane çıkışı setleri arasında zevkinize ve beklentilerinize uygun seçenekler bulabilirsiniz.

 

Tulum

Önü fermuarlı ya da çıtçıtlı olabilen bebek tulumları, doğumdan sonra bebeğinize en çok giydireceğiniz kıyafet olabilir. İlkbahar yaz aylarında şort şeklindeki tulumları, sonbahar ve kış aylarında ise uzun kollu, patikli tulum modellerini tercih edebilirsiniz. Joker’in geniş renk ve model çeşitliliğine sahip bebek tulumları arasında her mevsime uygun seçenekler bulmanız mümkün.

 

Zıbın

Kimono gibi ön tarafta iki parçası üst üste gelen ve çıtçıtla ya da bağlayarak kapatılan zıbınlar, özellikle göbek bağı henüz düşmemiş yenidoğanlarda pratik kullanımlarıyla bebek kıyafetleri arasında özel bir yere sahip. Aslında iç çamaşırı olarak kabul gören ve Joker’de tekli ya da set halinde bulunabilen zıbınları, bebeğinize hırka niyetine de giydirebilirsiniz.

 

Body

Alttan çıtçıtlı body modelleri, tuvalet eğitimine kadar bebek kıyafetleri arasında vazgeçilmez yere ve öneme sahip. Bebeğinizin belinin açılmasını önleyen kolsuz, kısa kollu ya da uzun kollu body çeşitleri, yaz kış kurtarıcınız. İlk aylarda sık sık kıyafet değiştirmeniz gerektiği için bolca body almanızda fayda var.

 

Taytlar-patikli altlar

%100 pamuklu kumaştan konforlu taytlar ve çoraplarını sürekli çıkaran bebekler için patikli altlar, çok yönlü kullanımlarıyla her ana ve her duruma eşlik ediyor.

 

Yelek

Yeleksiz bebek olmaz! Joker’de bebek kıyafet alışverişi yaparken sepetinize evde giydirebileceğiniz sade modellerin yanı sıra dışarı kombinlerine renk katacak bebek yelek modelleri eklemeyi ihmal etmeyin.

 

Bere

Yenidoğan hastane çıkışı setlerinin vazgeçilmezi bere, sadece bir sevimli aksesuar değil. Pamuklu bebek bereleri, yenidoğanların vücut ısılarını muhafaza etmelerini sağlıyor.

 

Çorap

Bebeklerin ayaklarını da sıcak tutmak gerekiyor. Pamuklu, sıkmayan, kıvrılabilen soket çoraplar bebeğiniz için ideal seçim. Bebeklerin sürekli hareket halindeki ayaklarında çorap tutmak bir hayli zor olduğu için Joker’de bulunan çorap setlerinden bolca stok yapabilirsiniz.

 

Uyku tulumu

Bebeklerin beşiğinde güvenlik gereği battaniye, yorgan olmamalı. Soğuk kış aylarında bebeğinizi sıcak tutmanın en ideal yolu, uyku tulumları. Joker bebek kıyafetleri kategorisinde bebeğinizin geceleri sıcacık ve konforlu geçirmesini sağlayan uyku tulumlarını bulabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum