Büyükşehir Ekipleri 69 Mahalle Yolunu Ulaşıma Açtı

Büyükşehir Belediyesi Kırsal HizmetlerDaire Başkanlığı ekipleri, yüksek kesimlerde etkisini sürdüren kar yağışı vetipi nedeniyle mücadelesini sürdürüyor.Özellikle yoğun tipi ve kar yağışınedeniyle kapanan Pınarbaşı ilçesinde 35, Sarız’da 9, Yahyalı’da 7, Tomarza’da6, Bünyan’da 5, Develi’de 4 ve Talas’ta 3 olmak üzere toplam 69 mahalle yoluulaşıma açıldı.

Ayrıca yoğun tipi ve kar nedeniyle kapananSarız’da 15, Develi’de 10 ve Pınarbaşı’da 10 mahalle yolunda yoğun tipinindevam etmesi nedeniyle yol açma çalışmaları sürüyor.

Öte yandan bugüne kadar kar mücadelesiyapılan 4 bin 864 kilometrelik yol ağında 608 mahalle yolu ulaşıma açıldı. Karyağışı ve tipi nedeniyle ekipler, ulaşımda zorlukları giderebilmek amacıylagece, gündüz demeden karla mücadele etmeye devam ediyor.

Merkez ve ilçeler olmak üzere 7 noktada,toplam 125 araç ve 273 personel ile çift vardiyalı olarak çalışan BüyükşehirBelediyesi’nin karla mücadele ekipleri, kar yağışının olumsuz etkilerini en azaindirmek ve yollarda trafik akışının açık olması için mücadele ediyor.

yorum Yap