Doğru Antrenman Programı İle Kondisyon Nasıl Kazanılır?

Doğru Antrenman Programı İle Kondisyon Nasıl Kazanılır?

Doğru Antrenman Programı İle Kondisyon Nasıl Kazanılır?

Doğru Antrenman Programı İle Kondisyon Nasıl Kazanılır?

Doğru Antrenman Programı İle Kondisyon Nasıl Kazanılır?
16 Ağustos 2019 - 17:20

 

Doğru antrenman programı ilekondisyon kazanma durumu mümkündür. Yapılan araştırmalar sonucunda yetişkin birkişinin yedi gün boyunca toplamda yüz elli dakikalık antrenman yapması oldukçaönemlidir. Yapılan antrenmanın orta zorluğa sahip olması gerekmektedir. Kalbindaha iyi çalışmasına yardımcı olacak antrenmanların otuz dakika boyunca vehaftada beş gün yapılması gerekmektedir. Özellikle de sağlık merkezi tarafındanönerilen bir antrenmanın yapılması kondisyon gücünün artmasına yardımcıolmaktadır. Kondisyon dayanıklılığının gelişmesi için antrenmanları doğru vedüzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kondisyonun kazanılabilmesi içinkalp hızının hedeflenen sınırlar içerisinde olması ve her gün yoğunluğunun vesüresinin arttırılması gerekmektedir. Bunun tek yolu da doğru olarakhazırlanmış olan bir antrenman programından geçmektedir.

 

Antrenmanlara Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Kişilerin öncelikle yedi güniçerisinde üç kez ya da beş kez yarım saat sürecek şekilde antrenman yapmasıgerekmektedir. Ancak antrenmana başlamadan önce koşu bandı üzerinde nabzınkontrol edilmesi antrenmana hazırlanmak için oldukça önemlidir. Dinlenmesüresindeki nabzınız kondisyon dayanıklılığınızın göstergesi olmaktadır.Sağlıklı bir kişi ile profesyonel bir kişinin kalp atış hızı birbirinden farklıolmaktadır. Ancak sistemli bir şekilde nabzınızı ölçmeniz durumunda kondisyondayanıklılığınızda da bir artış meydana gelmektedir. Bu da zaman içerisinde vesabırlı bir şekilde davranmanız sonucunda meydana gelecek olan bir durumdur.

 

Başlangıç Aşaması

Başlangıç aşaması yaklaşık olarakdört hafta kadar sürmektedir. Başlangıç aşaması dahilinde aerobik çalışmalarıngünlük rutin içerisine yerleştirilmesi gerekmektedir. Başlangıç süresinde dörthafta boyunca yarım saat sürecek antrenmanların yapılması gerekmektedir.Değişik etkinliklerin denenmesi durumunda sıkılma meydana gelmez. Nabzınsürekli olarak bu süreçte kontrol edilmesi gerekmektedir. Nabzın ise sınırdakalmasına dikkat edilmelidir. İlerlemenin yavaş çalışmalar ile yapılması gerekmektedir.Gün içerisinde üç defa yapılan ve on dakika süren aktiviteler, antrenmanlaradaha iyi hazırlanmaya yardımcı olmaktadır.

 

İlerleme Durumu

Antrenmanın bir program üzerineoturtulması durumunda ilerleme durumuna geçilmektedir. Ancak acele etmeden vedüzenli olarak çalışılmalıdır. Altı haftanın geçmesinin ardından antrenmangününü hafta da beş defaya çıkartmak gerekir. Aynı zamanda antrenmanların kırkbeş dakika sürecek şekilde yapılması gerekir. Nabız sınırında herhangi birartış meydana gelmedikçe süresinde bir artma sağlanmalıdır.

 

Devam Etme Aşaması

Kondisyonun arttırılması içinyapılması gereken son adım ise devam etme aşamasıdır. Hayatınız boyuncaantrenman programını devam ettirmeniz gerekmektedir. Devam etme aşamasındaantrenmanın hafta da en az üç kez olacak şekilde yapılması gerekmektedir.Süresinin de en az yarım saat olması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde nabzadikkat edilmesi gerekmektedir. Bedeni oldukça formda olan bir kişinin nabzınındakika da kırk a düşme durumu mümkündür. Ancak bu düşüş az da olsa sağlık içinoldukça faydalı bir düşüştür. Bu nedenle antrenman boyunca nabız ölçmektenvazgeçmemek gerekmektedir. Aşamaların doğru takip edilmesi ve dikkatlidavranılması her zaman için kondisyon sağlama da önemli bir aşamadır.

 

Kondisyon Kazanmada En Doğru Adres

Doğru antrenmanlarla kondisyonkazanılması için en doğru adres bu site olmaktadır. Çünkü doğru antrenmanınyapılması için gerekli olan her malzeme adreste ve sitede sizleri bekliyor.Üstelik oldukça uygun fiyata bulunur. Aklınıza gelen her türlü antrenmanmalzemesi için bu siteye başvurun. Üstelik bir tek antrenman için değil şık birgörünüm için de buradalar. PlaySporst.com.tr  adresinde malzemeler birinci sınıftır. Rahat etmenizi sağlar. Doğru kondisyoniçin yardımcı olur. Sizi sıkıntıdan kurtarır. Daha iyi motive olmanızı sağlar.Birinci sınıf kalite malzemeden üretilir.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum