“en Ucuz Enerji Tasarruf Edilen Enerjidir”

BAŞKAN PALANCIOĞLU:

“EN UCUZ ENERJİTASARRUF EDİLEN ENERJİDİR”

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 11-18Ocak Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Haftası dolayısıyla yapmış olduğuaçıklamada, “En ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir.” dedi.

Enerji tasarrufu ve belediyenin izleyeceği enerji politikasıhakkında yol haritasının belirlenmesi için çalışma yapıldığını hatırlatanBaşkan Dr. Palancıoğlu, Belediye olarak sosyal tesislerde, hizmet binalarında,kapalı semt pazar yerlerinde enerji tasarruflu LED lambalar kullanıldığını,zaman ayarlı aydınlatma gerçekleştirdiklerini ve enerjisini kendi üretenbelediye olarak örnek gösterildiklerini söyledi.

Enerji tasarrufu ile ilgili olarak enerji izleme birimioluşturduklarını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, konu ile ilgili şuaçıklamalarda bulundu:

“Melikgazi Belediyesi olarak sosyal tesislerimiz başta olmaküzere belediye hizmet binası ile kapalı semt pazar yerlerinde güneşenerjisinden elektrik üretiyoruz. Elektrikli hizmet araçları satın aldık.Melikgazi’de bulunan binalara enerji belgesi alma zorunluluğu getirdik.Bunların hepsi konuya verdiğimiz önemin bir sonucudur. Ayrıca enerjiverimliliği konusunda her bireyin kendine düşen görevi yapması gerekiyor. Bireyselolarak da enerji israfından vazgeçmeliyiz.”

yorum Yap