Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?
13 Ocak 2020 - 20:06


Genel olarak bakılırsa erkek vücut temizliğinin önemli parçasını kapsadığı söylenebilir. Cinsel bölge temizliğinin yeterli miktarda yapılmaması hatta hiç yapılmaması durumunda birçok hastalığa sebep olmasında başrol oynar. Oluşabilecek hastalıklar ciddi olabilir. Hatta kişide kansere kadar kötü hastalığa kadar sürükleyebilir. Yeterli hijyen kurallarının uygulanmaması genital bölgede virüs, parazit, bakteri gibi enfeksiyonlar oluşur. Bu durumlarda oluşan mikroplar hastalıkların cinsel yolla karşı cinse bulaşmasına kadar virüs saçabilir. Cinsel bölge temizliği yapılırken sabun, şampuan benzeri gibi malzemeler cinsel bölgeye uygun olarak seçilmesi gerekir. Cinsel bölgenin tahriş edilmemesine dikkat edilmelidir. Penis Estetiği cinsel bölge ile her tür operasyonları içerir. Genital bölgenin bol sabunlu su ile yıkanması gerekir. Kıl temizliği çok önemlidir. Kılların gelişmemiş hali olan tüylerin de temizliği önemlidir. Tüylerin nemli kalma durumunda enfeksiyon oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden genital bölge kuru tutulmalıdır.

Cinsel Bölge Temizliği 

·        Cinsel bölgenin PH yapısının bilinmesi gerekir. Buna uygun hijyen malzemelerin tercih edilmesi gerekir,

·        Cinsel bölge temizliği yapılırken penis ve çevresi tahriş edilmemesi gerekir,

·        Temizlik ön kısımdan arka tarafa doğru yapılmalı,

·        Cinsel bölge nemli bırakılmamalıdır. Gerekiyorsa fön ile kurutulması gerekir,

·        Kıl temizliği önemlidir. Etek tıraşı olarak bilinir. Çok uzatmamak gerekir. Bol köpüklü su ile yıkanması gerekir,

·        Kullanılan iç çamaşırlarının pamuklu olması gerekir. Sentetik iç çamaşırlar cinsel bölgeye zarar vererek tahriş olmasını sağlar. Bu ciddi sorunlar verebilir. 

 Cinsel Bölge Gerekli Hijyen Sağlanmazsa Hangi Hastalıklar Görülebilir?

Genital Bölgede Siğil

 Virüslerin oluşturduğu en bulaşıcı hastalıkların başında siğiller gelir. Tekrarlayıcı özelliğine sahiptir. Partnerinize bulaşabilir. İlerlemesi durumunda kansere kadar gidebilir. Penis estetiği ile tedavi edilebilecek rahatsızlıklardandır.

Bel Soğukluğu

Cinsel ilişki ile bağdaştırıcıdır. Genital bölgenin temizlik koşullarının yeterli sağlanmadığı durumlarda ortaya çıkar.

Kasık Mantarı

Genital bölgenin ıslak ve kapalı olması hatta hava almaması neticesinde ortaya çıkar. Bulaşıcı, tekrarlayıcıdır. Sentetik olarak giyilen iç çamaşırlar kasık mantarının çıkmasına neden olur. Penis Estetiği bulaşan virüslerin temizlenmesi için uygulanabilir.

Cinsel Bölgenin Bakımı Nasıl Sağlanır?

Erkekler cinsel bölge temizliğine önem vermelidir. Uzayan kılları fazla uzatmaması gerekir. Sağlık açısından önemlidir. Bol köpüklü su ile yıkaması gerekir. Genel temizlik bakım setleri kullanması ve hava aldırıcı iç çamaşırlar tercih edilmesi gerekir. Erkeklerde oluşabilecek mantar, siğil gibi hastalıklar kansere kadar ilerleyebilir. Cilt sağlığı açısından cinsel bölge temizliğine önem verilmesi gerekir. Uzman doktorlar bunun ne kadar hassas bir durum olduğunu söylüyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum