Gül Hastalığı Ve Tedavi Yöntemleri

En çok 10 - 45 yaş aralığında görülen ve günümüzde sıklıkla rastlanan rosacea - gül hastalığı nedir sorusuna cevaben, genellikle mevsimsel, aşırı yorgunluk ve stres yüzünden ortaya çıkan bu hastalık

Gül Hastalığı Ve Tedavi Yöntemleri

En çok 10 - 45 yaş aralığında görülen ve günümüzde sıklıkla rastlanan rosacea - gül hastalığı nedir sorusuna cevaben, genellikle mevsimsel, aşırı yorgunluk ve stres yüzünden ortaya çıkan bu hastalık

Gül Hastalığı Ve Tedavi Yöntemleri
07 Ocak 2019 - 17:43

 

 

            En çok 10 - 45 yaş aralığında görülen ve günümüzde sıklıkla rastlanan rosacea - gül hastalığı nedir sorusuna cevaben, genellikle mevsimsel, aşırı yorgunluk ve stres yüzünden ortaya çıkan bu hastalık, vücutta nokta nokta kızarıklıklar şeklinde görülmektedir. Yaş aralığının dışında nadiren yeni doğmuş bebeklerde ve yaşlılarda da görülebilir. Hastalığın nedeni bir çeşit virüstür. Ve yorgunluk ve stres hali hastalık esnasında görülen en şiddetli belirtiler arasında yer almaktadır. Kişiden kişiye bulaşmadığı için temaslar yapılabilir. İlk olarak göğüs veya karın bölgesinde yama şeklinde kızarıklıklar ortaya çıkar. Daha sonra boyun ve yüze doğru yayılmalar başlamaktadır.

 

 Gül Hastalığı Tedavisi

 

            Hastalık sürecinde ortaya çıkan kızarıklıklar en belirgin belirtiler arasında yer almaktadır. Bu belirtiler ile doktora gidildiğinde ilk olarak tam teşhis için kan tahlili yapılır. Tahlil sonuçlarına göre hastalık ve nedenleri belirlenebilmektedir. gül hastalığı nasıl tedavi edilir sorusuna cevap olarak güneş ışığından bahsetmektedir. Hastalığın ilk haftasında güneş ışığından yararlanılarak kızarıklıkları dökülmesi ve daha çabuk iyileşmesi sağlanmaktadır. Eğer kızarıklıklar az miktardaysa ilaç tedavisi uygulanmamaktadır. Bunun yerine doğal bir iyileşme sağlanır. Fakat yoğun miktarda lezyon ortaya çıkarsa buna uygun ilaçlar verilmektedir. Özellikle hastalık sürecinde dar ve sıkı kıyafet giyinmemek daha etkili sonuçlar verecektir. Bununla birlikte sıcak su yerine daha ılık banyo yapılmalı, duş esnasında kese veya lif kullanılmamalıdır.

 

 Ataköy'de Bulunan Dermatologlar

 

travesti porno

            İstanbul'un Ataköy semtinde gül hastalığı ve tedavisini en iyi dermatolog ataköy de bulunan hastane ve kliniklerde yapılmaktadır. Bu hastalık hakkında hem bilgilendirmeler hem de hastalık sürecinin ardından yapılması gerekenler anlatılmaktadır. Gerekli tahliller yapılarak teşhisin erken konulması sağlanabilir. Böylece kızarıklıklar vücuda yayılmadan tedavi başlatılır ve kısa sürede tamamlanır. betist giriş Doktor kontrolünde kullanılan ilaç ve yöntemler sayesinde iz veya leke bırakmadan hastalık süreci sonlandırılabilir. Bu süreçte hastaların iyi dinlenmesi, yatarak dinlenmesi, kendini iyi hissettirecek şeyler yapması ve stresli ortamlardan uzak durması tavsiye edilmektedir. Bu sayede 1 hafta ile 10 gün içerisinde tamamen iyileşme sağlanmaktadır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum