Hırvatistan İş İmkânları

Hırvatistan iş fırsatları açısından son yıllarda Türkiye’den de birçok kişinin tercih ettiği ülkelerden biridir.

Hırvatistan İş İmkânları

Hırvatistan iş fırsatları açısından son yıllarda Türkiye’den de birçok kişinin tercih ettiği ülkelerden biridir.

Hırvatistan İş İmkânları
29 Eylül 2019 - 23:53

Hırvatistan iş fırsatları açısından son yıllarda Türkiye’den de birçok kişinin tercih ettiği ülkelerden biridir. Avrupa sınırları içinde yer alması nedeniyle ticari açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan Hırvatistan, farklı sektörlerden birçok iş imkânı sunmaktadır. Yatırımcıların büyük ölçüde desteklenmesiyle birlikte Hırvatistan tüm dünyada yeni bir Pazar olarak görülmektedir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu tarafından yayımlanan rapora göre, Hırvatistan iş imkanları  Sisak Bölgesinde özellikle astıma ve tiroide iyi gelen rahatsızların tedavisi için termal kaynak sularının turizm girişimleriyle değerlendirilebileceği açıklanmıştır. Dünyanın en önemli SPA merkezlerinden biri olma potansiyeli ile söz konusu bölge Türkiye’den yatırım yapılabilecek en önemli faaliyet alanlarından biri olarak görülmektedir.

Hırvatistan Yatırım Fırsatları ve Sektörler Nelerdir?

Hırvatistan, Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişim noktasında yer almasıyla birçok ticari faaliyetler açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Hem konum avantajları hem de yatırımcıların desteklenmesi Hırvatistan’ı vazgeçilmez bir Pazar haline getirmiştir. Hırvatistan çalışma şartları açısından da avantaj sağlamaktadır. Hırvatistan’da yatırımcılar için cazip sektörler;

·       Turizm sektörü (termal otel, SPA merkezi vb.)

·       Eğlence ve gıda sektörü

·       İnşaat

Şuan için yatırımcıların uzun vadede büyük gelir sağlayabileceği sektörlerdir. Özellikle kurumsal araştırmalar termal su kaynaklarının bulunduğu bölgelerde termal otel, eğlence ve spor merkezi inşaatlarının ve faaliyetlerinin büyük getiri alanları olduğunu belirlemişlerdir.

Hırvatistan’da Çalışma ve İş Fırsatları Nelerdir?

Konumu itibariyle Hırvatistan yatırımcıların dışında birçok kişi için önemli iş fırsatları da sunmaktadır. Birçok farklı sektörde iş imkânın bol bulunduğu Hırvatistan yeni yatırım faaliyetleriyle dikkat çekmektedir. Hırvatistan’da şirket kurmak farklı bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra, farklı sektörlerde iş bulmanız da diğer Avrupa ve Balkan ülkelerine göre daha kolay olacaktır.

 

Hırvatistan’da yurt dışından çalışmak için gelen kişilerin başlıca faaliyet alanı turizm sektörüdür. Turizm açısından özellikle son yıllarda büyük atılımlar yapan Hırvatistan, Türk vatandaşları tarafından da tercih edilmektedir. https://www.parafikir.com/ adresi üzerinden Hırvatistan’da en çok tercih edilen sektörleri ve çalışma hayatına ilişkin birçok detayı görüntüleyerek hem çalışma hayatınızda yol haritanızı belirleyebilir hem de yatırım faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum