Kedi Mamaları Ve Fiyatları

Kedi Mamaları Ve Fiyatları

Kedi Mamaları Ve Fiyatları
06 Ocak 2019 - 19:57

Kedi Mamaları Ve Fiyatları

Kediler gün içerisinde hangi vakitte olursa olsun yemek yiyebilme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı evin içerisinde temiz bir kabın içerisinde kuru kedi maması bulundurulması tavsiye edilir.

Kedi bakımında mamaların ve suların düzenli olarak değiştirilmesi dışında yapılması gereken zahmetli pek bir iş yoktur. Özellikle kaba kuru kedi maması bırakıldığında kediler sahiplerine yemek için ekstra zaman harcatmadan kendileri acıktıklarında gidip mamalarını yiyebilirler. Bundan dolayı bir kabın içerisinde her zaman yeterli miktarda mama bulundurulması gerekir. Ancak bu mama miktarı iyi ayarlanmalıdır. Sırf kedi doysun diye fazla miktarda mama bırakmak kediye zarar verebilir.

Genel olarak bakıldığında kedilerin iştahları ile koku alma duyuları arasında doğru yönlü bir ilişki vardır. Bu nedenle kuru kedi mamaları dışarıya verdikleri kokudan dolayı kedilerin daha fazla mama yemesine sebep olabilir. Bundan dolayı kuru mamanın uzun süre boyunca açıkta kalması mamanın kokusunu azaltacak ve kedi için yemek istenmeyen bir besin haline dönüşecektir. Bu nedenle kuru kedi maması belli miktarlarda bölünerek kedinin yemesi için bırakılmalıdır.

Kuru Kedi Maması Fiyatları

Kuru kedi mamaları kedilerin ihtiyaç duydukları diş ve diş eti bakımını yapar. Bundan dolayı kedilerin sadece yaş mama ile beslenmeleri tavsiye edilmez. Dolayısıyla beslenme düzeninde hem yaş hem de kuru mamaya yer verilmelidir. Hangi mama türünün verileceğine ise deneme yanılma yoluyla kolayca karar verilebilir. Böylece kedinin hangi mamayı sevdiği anlaşılabilir. Bu açıdan insanla benzerlik gösteren kendiler damaklarına en uygun olan lezzeti seçebilme özelliğine sahiptir. Mamaların çok çeşitli olması lezzetin yanı sıra fiyat yönünden de çeşitlilik olmasına neden olur. Genellikle sade ve ekstra bir özelliğe sahip olmayan kuru kedi maması fiyatları diğerlerine kıyasla daha düşük olacak şekilde belirlenir.

 

Kaynak: https://www.kurumama.com/kedi-mamasi

YORUMLAR

  • 0 Yorum