Melikgazi’de Yapılandırmadan 26 Bin 927 Kişi Yararlandı

MELİKGAZİ’DEYAPILANDIRMADAN 26 BİN 927 KİŞİ YARARLANDI

 

Borçların yapılandırma süresinin 02 Şubat 2021 Pazartesigünü sona erdiğini hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu tarihten önceborçlarını yapılandırmak için 26 bin 927 Melikgazili vatandaşın belediyeyemüracaat ederek bu haktan yararlandığını söyledi.

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırmasında devletin de,vatandaşın da karlı çıktığını ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, konu ileilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Öncelikle Belediyemize borçlu olanların yasa gereğiborçların yapılandırılması ile ilgili müracaatlar alınmaya başlandı. BelediyemizeEmlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile diğer borçları bulunan mükelleflerşahsen başvuruda bulundu. Bu yasanın imkânlarından Belediyemize borçlu olan 26bin 927 mükellef yararlandı. Toplam 38 milyon 319 bin lira gelir elde edildi.Bu yapılandırmada herkes kazançlı çıktı. 18 bin 600 kişi tek seferde ödemeyaparken geri kalan mükellefler taksitlendirme yaptılar.”

Melikgazi Belediyesi’ne borcu olan vatandaşlarayapılandırmadan yararlanmak için kredi kartı ile ödenme imkanı tanındığınıbelirten Başkan Dr.Palancıoğlu, Melikgazililere göstermiş olduklarıhassasiyetten dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

yorum Yap