Melikgazi’nin Nüfusu 44 İlden Daha Fazla Çıktı

MELİKGAZİ’NİN NÜFUSU 44İLDEN DAHA FAZLA ÇIKTI

İlçenin 2020 Yılı Nüfusu582 Bin Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 adrese dayalı nüfuskayıt sistemi sonuçlarını açıkladı. Kayseri ilçeleri arasından Melikgaziilçeler arasında yine en çok nüfusa sahip olan ilçe olarak, nüfusu 582 binolarak belirlendi.

Verilere göre, Melikgazi’de ikamet eden nüfus, 31 Aralık2020 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 11 bin kişi artarak 582 bin 55kişiye ulaştı.

Nüfusa oranla hizmetlerinde artarak devam edeceğini söyleyenMelikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri ilçeleriarasından Melikgazi ise ilçeler arasında yine en çok nüfusa sahip olan ilçeolarak, nüfusu 582 bin olarak belirlendi. Kayseri nüfusu 1 milyon 421 bin 455kişi oldu. Türkiye genelinde 81 il ile kıyasladığımızda da 44 ilden büyük birilçe konumundayız. İlçemize yeni gelen vatandaşlarımıza hoş geldiniz diyorum.İnşallah Melikgazi nitelikli imar planlarıyla bundan sonra da yeni gelen nüfusuağırlamak için gayretli çalışmalarına devam edecek. 2021 yılının huzur, refahve en önemlisi sağlık içerisinde geçmesini diliyorum. Melikgazi’de hizmetlerimizve yenilik çalışmaları hız kesmeden devam edecek. Belediye olarak tümpersonelimiz ile ilçemizi bütün imkânlarla donatmak için büyük gayret sarfediyoruz. İnsana hizmet kaynaklı sürdürülen çalışmalarımızla vatandaşlarımızarahat yaşam imkanları sağlamak istiyoruz. Melikgazi büyük bir değişim, yenilikve gelişim yaşıyor.” dedi.

yorum Yap