Metin2 PVP Server için Gerekenler

Metin2 PVP Server için Gerekenler

Metin2 PVP Server için Gerekenler
21 Haziran 2019 - 00:16

Metin2 oyununun piyasada fazla PVP sunucu bulunmaktadır. Bu PVP sunucularında oynamaktan sıkılan veya macera arayan oyuncuların akıllarına kendi sunucularını kurmak gelebiliyor. Metin2 pvp serverler arasına bir yenisi eklemek isteyen oyuncular, bilgi eksikliğinden dolayı bunu gerçekleştiremiyorlar. Bizler de bu eksiği gidermek amacıyla sizlere yüzeysel bir yazı hazırlamak istedik.

              Öncelikli olarak bu iş ücretsiz bir şekilde olmayacağını söylemek gerekiyor. Kişisel kullanımınız için sahip  bilgisayarınıza Metin2 kurabilirsiniz. Ancak bu bilgisayarınızın özellikleri oyunu i için yeterli gelmeyecektir. Zaten günümüzde birçok ev tipi internet paketinin de özellikleri bir oyun sunucu olabilecek konumda değildir. Eğer Metin2 pvp serverler arasında sizin de bir sunucunuz olsun istiyorsanız belli bir ücreti gözden çıkarmanız gerekecektir. Öncelikli olarak size yetebilecek özelliklere sahip bir oyun sunucusu kiralamanız gerekiyor. Bunun ücreti değişkenlik gösterebiliyor. Daha sonrasında ise bir alan adı satın almanız gerekiyor. Tüm bu işlemlerden sonra işin masraf kısmı bitiyor ve teknik kısmını geçiliyor.

              İşin teknik kısmında öncelikli olarak bizlere oyunun kaynak dosyaları gerekiyor. Bu kaynak dosyaları istediğiniz gibi düzenlemelisiniz. Bu düzenleme konusunda teknik bilginiz yetersizse hazır olarak düzenlenmiş oyun dosyası paketlerinden herhangi birini satın alabilirsiniz. Daha sonrasında Navicat temin edilmesi gerekiyor. Bu program sayesinde server ayarlarını yapılandırabiliyoruz. Metin PVP serverler genelde Putty programını da kullanmaktadırlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum