Sağlık için en iyi 10 ev bitkisi

NASA Pak Hava çalışmasına göre vasati bir konutun havası; formaldehit, karbonmonoksit, trikloroetilen ve amonyak gibi riskli zehirli maddelere sahiptir.

Sağlık için en iyi 10 ev bitkisi

NASA Pak Hava çalışmasına göre vasati bir konutun havası; formaldehit, karbonmonoksit, trikloroetilen ve amonyak gibi riskli zehirli maddelere sahiptir.

Sağlık için en iyi 10 ev bitkisi
29 Ocak 2020 - 16:43

NASA Pak Hava çalışmasına göre vasati bir konutun havası; formaldehit, karbonmonoksit, trikloroetilen ve amonyak gibi riskli zehirli maddelere sahiptir. Bazı nebatlar, bu pisleyicilerin ve kimyevileri yüzde 90'a emebilir.

Konut nebatlarının yeşil süslemelerden çok daha aşırısı olduğundan eminiz. İşte sıhhatimiz için çok yararlı olan on nebat.

1. Yasemin

Yasemin, gevşetici, ruh halini iyileştiren, uyku niteliğini artıran ve bağışıklığı kuvvetlendiren ve hatta libidoyu artırabilen bir kimyevi sebebiyle zekâsal sıhhatimiz üzerinde büyük bir tesire sahiptir.

2. Barış zambağı

Barış zambakları konut dekorasyonu için harikuladedir, zira yaz aylarında hoş beyaz çiçekler açarlar, ancak yapabilecekleri her şey bu kadarıyla hudutlu değildir. Bu konut nebatı, amonyak, formaldehit ve trikloroetilen gibi hava pisleyicilerinin emilmesinde ve iç mekan havasının daha pak hale getirilmesinde bir profesyoneldir. Ayrıca polen üretir bu surattan polenle alakalı alerjiniz varsa dikkatli olun.

3. Biberiye

Biberiye, çoğunlukla konsantrasyonu ve belleği geliştiren bir nebat olarak öğrenilir. Ayrıca adale sızısını rahatlatmak ve bağışıklık ve dolaşım sistemlerini kuvvetlendirmek için de kullanılır. Bir bonus olarak, taze biberiye yapraklarını yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

4. Yılan nebatı

Paşa kılıcı ve kayınvalide dili gibi adlarla anılan yılan nebatı, iç mekan hava kalitesini çoğaldırır ve bu surattan yatak odası için şahane bir konut nebatıdır. Yılan nebatları, trikloroetilen, formaldehit, tolüen, benzen ve ksilen dahil her türlü zehirli maddeyi giderebilir. Hava arınma harekâtını optimize etmek için muhtemelen birden fazla nebata lüzumunuz olacaktır.

5. İngiliz sarmaşığı

İngiliz sarmaşığı, havadaki küfü yüzde 90'a kadar temizletir. Özellikle astımı olan şahısların gece daha iyi soluk almalarına ve dinlendirici bir uyku yatmalarına takviyeci olur. Dikkat: Sarmaşık zehirlidir, evcil hayvanlar veya ufak çocuklar tarafından yenilmemesine dikkat edin.

6. Lavanta

Lavanta, stresi ve uykusuzluğu gidermek ve tedirginliği, gerginliği, evhamı ve bunalımı yatıştırmak için çok dayanakçıdır.

7. Aloe Vera

Aloe vera, iyileştirici tesirleri ile şöhretlidir. Tahriş olmuş cildi pürüzsüzleştirir ve ıslatır. Ayrıca yanıkları, güneş yanığını ve hatta sedef hastalığını rehabilitasyon edebilir.

8. Kauçuk çiçeği

Kauçuk nebatlarının bakımları çok güç değildir ancak çok sihrime meylindedirler. Büyük yapraklar havadaki tüm makûs şeyleri emer. Bu surattan yaprakların tozunu almayı unutmamalısınız.

9. Gerbera çiçeği

NASA, gerbera çiçeğini, iç havadan benzeni çıkarmak ve geceleri oksijen üretmek için en iyi nebat olarak adlandırıyor. Gerbera, uykusuzluk ve uyku apnesinden muzdarip olanlara takviyeci olabilir.

10. Açelya

Muhteşem renkli bir çiçek olmanın yanı gizeme, açelya kimyevileri emerek iç havayı iyileştirir. Açelyaları nemli yakaladığınızdan emin olun, zira nemli civarı beğenirler.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum