Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç Deprem Bölgesinde

 Merkez üssü Sarıoğlan’da gece 03.02’de18.22 kilometre derinlikte yaşanan depremi anlık takip eden, itfaiyeteşkilatını teyakkuza geçirerek sosyal medya hesabından vatandaşlara sağlıklıbilgiler aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, günün ilksaatlerinde de Vali Şehmus Günaydın ile deprem bölgesinde incelemelerdebulundu. Sarıoğlan’da vatandaş ve esnafla bir araya gelerek Kaymakamlık veBelediye ziyaretinde bulunan Vali Günaydın ile Başkan Büyükkılıç, depremdenetkilenen Akkışla ilçesinde de incelemelerde bulundu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte İçişleri Bakanlığı Afet veAcil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bilgilerine göre 03.02’de 4.6büyüklüğünde depremin yaşandığı Sarıoğlan ilçesinde incelemelerdebulundu. 

İTFAİYE EKİPLERİ TEYAKKUZA GEÇTİ

Başkan Büyükkılıç, kent merkezinde dehissedilen depremi anlık takip ederek, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye DairesiBaşkanlığı ekiplerini teyakkuza geçirdi. İtfaiye ekiplerinin Sarıoğlan baştaolmak üzere Sivas’ın Gemerek ilçesinin Kayseri’ye sınır köylerinde yaptığıincelemelerin ardından ilk bilgileri de sosyal medya hesabından vatandaşlaraaktaran Başkan Büyükkılıç, can ve mal kaybının yaşanmadığını belirterek, panikyapılmasının da önüne geçmiş oldu.

GÜNÜN İLK SAATLERİNDE DEPREM BÖLGESİ’NE ZİYARET

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. MemduhBüyükkılıç, günün ilk saatlerinde Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile birliktedepremin yaşandığı Sarıoğlan ilçesine giderek, son durumu yerinde inceleyip,ilçe sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunanBaşkan Büyükkılıç, “Öncelikle Sarıoğlan’ımıza, Akkışla’mıza bölge itibariylegeçmiş olsun diyoruz. Hatta işin içerisinde biz Gemerek’i de dahil ediyoruz.Biz birbirimizden ayrılmaz parçalarız. Gece 03.02’de olan 4.6 şiddetinde birdeprem söz konusudur. Çok şükür burada ekiplerimiz AFAD’ımız, itfaiyemiz,belediyemizin ekipleri çalışma halindeler. Muhtarlarla sürekli iletişimhalindeyiz. Herhangi bir hasar söz konusu değil. Çok şükür can kaybı söz konusudeğil. Bunlar bizim için sevindirici haberler. Belki uyarıcı mantık içerisindedeğerlendirip, bundan sonra daha dikkatli davranıp, alınması gereken önlemlervarsa onları bir daha gözden geçirme yönünde gayret göstereceğiz. Gündüzgözüyle de gördük. Gereken bilgileri kaymakamımızdan, başkanımızdan aldık.Elhamdülillah sıkıntı yok” diye konuştu.

Vali Günaydın da yaptığı açıklamada,“Öncelikle bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Depremin meydanageldiği andan itibaren gerek AFAD ekiplerimiz, gerek jandarmamız, emniyetimizve belediye ekiplerimizin tamamı sahadaydı. Allah ülkemizi ve milletimiziafetlerden korusun” dedi.Büyükkılıç, Sarıoğlan’da yapılanincelemenin ve vatandaşlarla görüşmelerin ardından Sarıoğlan Belediye BaşkanıBekir Ayyıldırım ile de bir araya gelerek ilçedeki son durum hakkında bilgileraldı.

AKKIŞLA’YA DA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Sarıoğlan’ın ardından komşu ilçeAkkışla’ya geçen Vali Günaydın ile Başkan Büyükkılıç, Akkışla Belediye BaşkanıAyhan Arslan ile görüşüp, bilgiler aldı. Burada açıklamalarda bulunanBüyükkılıç, “Dayanışma içerisinde çalışıyoruz. AFAD’ımıza, itfaiyemize,jandarmamıza, emniyetimize, belediye çalışanlarımıza ve tüm kamu kurum vekuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah beterinden saklasın. Bu bölgedekibütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

yorum Yap