Zoom nedir

Koronavirüs sebebiyle konuttan çalışmak zorunda kalan milyonlarca insan, video konferans programlarına olan arzın bir hayli çoğalmasına neden oldu.

Zoom nedir

Koronavirüs sebebiyle konuttan çalışmak zorunda kalan milyonlarca insan, video konferans programlarına olan arzın bir hayli çoğalmasına neden oldu.

Zoom nedir
Editor: admin
06 Nisan 2020 - 19:02

Zoom nedir Koronavirüs sebebiyle konuttan çalışmak zorunda kalan milyonlarca insan, video konferans programlarına olan arzın bir hayli çoğalmasına neden oldu. Bu uygulamalardan biri olan Zoom;  çevrimiçi buluşmaları, sohbetleri ve mobil işbirliğini birleştiren bir uzaktan konferans hizmeti sunuyor. 9 sene evvel Çin asıllı Amerika Birleşik Devletleri yurttaşı Eric Yuan tarafından kurulan işletme, o tarihten bu yana muhtelif iş ve eğitim buluşmaları için kullanılıyor. 2015 senesinde Zoom'da tertip edilen konferanslara katılan birey rakamı 40 milyona erişirken, işletme geçtiğimiz sene millete talep edildi ve piyasaya bedeli 16 milyar dolara kadar yükseldi. zoom Koronavirüs sebebiyle konuttan çalışmak zorunda olan insanlar, bir anda Zoom'un kullanıcı rakamının sabrederek çoğalmasına neden oldu. Ancak bu vaziyet, bazı saklılık kaygılarını da birliktesi getirdi. Zoom uygulamasını araştıran uzmanlar, uygulamanın içerisine yerleştirilmiş Facebook kodları buldu. Bu vaziyet, kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşıldığı iddialarına neden oldu. Ardından Zoom, gelen tepkiler üzerine aktüelleme yaparak Facebook kodlarını kaldırdı. Ayrıca Kuzey Amerika'dan yapılan bazı Zoom çağrılarının, Çin üzerinden yönlendirildiği ortaya çıktı. Zoom her ne kadar bunu sunucuları yormamak için yaptığını söylese de bir hayli ülkenin Çin'e güvenmemesi, uygulamanın haysiyetini yine salladı. Ayrıca New York'taki yetkililer, kentteki uzaktan eğitimler için Zoom uygulamasının kullanımına izin verilmeyeceğine söyledi.

Bu haber 1406 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum