Çerçi Zeus kimin

Çerçi Zeus kimin eseridir ve Çerçi Zeus yazarı hakkında bilgiler. Çerçi Zeus kimin neyi anlatıyor ve Çerçi Zeus değerlendirmeleri.

Çerçi Zeus Ayşen Gruda’nın eski eşi olarak bildiğimiz ünlü oyuncu Yılmaz Gruda’ya ait olan bir yapıt olarak bilinmektedir. Ünlü oyuncu Yılmaz Gruda pek çok filmde rol almasının yanında bunlarla birlikte şair oluşu ve oyun yazarlığı konusundaki mahareti ile de bilinmektedir. 1956 senesi itibari ile girmiş olduğu devlet tiyatrosu bünyesinden itibaren bu gün bile oyunculuk yaşamına hala devam etmektedir.

Yılmaz Gruda 14 Temmuz 1930 senesi itibari ile İstanbul’da doğmuştur. Ankara Ticaret lisesindeki eğitimini yarıda bırakmasının ardından devlet memuru olarak başladığı işinde yazmış olduğu şiirleri ile oldukça dikkat ve ilgi çekmiş ve 1950 senelerinde çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmıştır.

Yılmaz Gruda Aslen Nereli

Yılmaz Gruda Aslen Nereli

Ünlü oyuncu ve yazar isim Yılmaz Gruda İstanbul doğumludur. Devlet tiyatrosuna gidiği günden itibaren oyunculuk ve sanatın her türlü evre ve mekaniğine oldukça yüksek düzeyde ilgi duyan Yılmaz Gruda aynı zamanda ünlü oyuncu Ayşen Gruda’nın eski eşi olarak da bilinmektedir.

Oyunculuk aşkının yanıp bir daha hiçbir zaman sönmediğini gördüğümüz Yılmaz Gruda için oyunculuğun adeta bir aşk olduğunu söylememiz hiç de abes olmayacak bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Günümüzde de pek çok dizide görev alıp aldığı görevi en iyi şekilde yerine getirmiş olan Yılmaz Gruda’yı en iyi Kardeş Payı ve İşler Güçler dizilerinden hatırlamanız mümkün olan bir durumdur.

yorum Yap